Kontakt
Náš tým
Vedoucí Oddělení moderních kulturních a sociálních dějin; zabývá se politickými, sociálními a hospodářskými dějiny českých zemí a habsburské monarchie 1740–1918, dějinami dopravy a dějinami samosprávy.
Vědecký pracovník Oddělení moderních kulturních a sociálních dějin; zabývá se dějinami 2. poloviny 19. a 1. poloviny 20. století; problematikou historické paměti, pomníkovou kulturou a otázkou kolektivních identit.
Mgr. Veronika Kršková
Doktorandka Ústavu českých dějin FF UK v Praze; zabývá se dějinami všedního dne, rolí žen v politice a proměnou samosprávy po roce 1918.
Vědecký asistent Oddělení biobibliografických studií; zabývá se především biografickým studiem, dějinami českých přírodních věd (najmě geografie) a popularizací vědy. Občas loví na televizní obrazovce.
Postdoktorandka Oddělení biobibliografických studií a knihovny; zabývá se kulturními dějinami 2. poloviny dlouhého 19. století, historickou demografií, dějinami genderu a regionální historií středního Pojizeří.
Mgr. Libor Denk
Doktorand Katedry historie FF UPOL; zaměřuje se na výzkum dějin podnikání a podnikatelstva, šlechtou v 19. a 20. století. Historik Horáckeho muzea.
Mgr. David Smrček
Doktorand Universität Wien, Historisch-Kulturwissenschaftliche Fakultät a Ústavu českých dějin FF UK v Praze; zabývá se sociálními a politickými dějinami konce 19. století, česko-německými vztahy, nacionalismem a fenoménem politiky ulice.
Bc. Štěpán Voda
Diplomant na Ústavu českých dějin FF UK v Praze; zabývá se tématem využívání a reprezentace historie v populární kultuře a IT.
Mgr. Jan Bouška
Doktorand Ústavu českých dějin FF UK v Praze; zabývá se politickými dějinami šlechtické společnosti druhé poloviny 19. století a dějinami smrti a smutku ve šlechtickém prostředí.
Bc. Anežka Kubáčová
Diplomantka na Ústavu českých dějin FF UK v Praze; zabývá se židovskými dějinami na konci druhé světové války a dětstvím v období Protektorátu Čechy a Morava.
Bc. Marek Melša
Diplomant Ústavu českých dějin FF UK v Praze; zabývá se dějinami meziválečného období ve středoevropském kontextu, problematikou odboje, kolaborace a každodennosti v protektorátu Čechy a Morava a dějinami československé diplomacie.
Mgr. Barbora Dietrichová
Doktorandka Katedry historie FF UPOL, zabývá se dějinami 2. poloviny 19. století a 1. poloviny 20. století se zaměřením na výzkum obecní samosprávy a německé politiky v českých zemích.
Bc. Tereza Pecková
Diplomantka Ústavu světových dějin FF UK v Praze; zabývá se středověkými dějinami se zaměřením na dějiny Skotska a christianizaci Britských ostrovů.
Berenika Čejková
Studentka bakalářského oboru Dějin umění a absolventka bakalářského oboru Historie na FF UK v Praze, zabývá se českými dějinami 20. století, konkrétně každodenností a volnočasovými aktivitami mládeže a jejich vztahem k establishmentu.
Bc. Jarmila Šebková
Diplomantka Ústavu světových dějin FF UK v Praze; zabývá se dějinami meziválečného období, dějinami mezinárodních vztahů a šlechtou ve 20. století.
Sláva Glazov
Student bakalářského dvouoborového programu Historie a Anglistika-amerikanistika na FF UK v Praze; zabývá se otázkami etnicity v SSSR a proměnami společnosti v období destalinizace.
Anežka Lindaurová
Studentka bakalářského programu Filozofe – Historie na FF UK v Praze; zabývá se enviromentální etikou a gender history.
Jste studentem historie či příbuzného oboru? Zajímáte se o dějiny každodennosti? Chtěli byste se stát členem našeho týmu? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi poznáme nové lidi.